Premiera książki „Bez pudru”. Debata o hejcie
23 stycznia w Arche Hotel Krakowska odbyła się uroczysta premiera książki „Bez pudru. Historie kobiet, które zachwycają i inspirują” pod patronatem naszej Fundacji. Wydarzenie, które zgromadziło blisko 40 osób, stało się nie tylko okazją do świętowania nowego projektu wydawniczego, ale przede wszystkim przestrzenią do podjęcia ważnych rozmów na temat współczesnych wyzwań, takich jak hejt i jego destrukcyjny wpływ na życie ludzi.
Książka „Bez pudru” autorstwa Ilony Adamskiej – wydawczyni, a także inicjatorki kampanii NIE HEJTUJĘ-MOTYWUJĘ – to prawdziwy hołd dla autentyczności, szczerości i odwagi w życiu. Zawarte w niej historie pokazują, jak kobiety, dzięki sile wewnętrznej i wierze w swoje wartości, potrafią pokonać trudności i inspirować innych do życia zgodnego z własnym kompasem. Wisienką na torcie są trzy rozmowy z Mariolą Bojarską-Ferenc, Katarzyną Bondą i Mają Frykowską.
Gościem specjalnym wydarzenia była Maja Frykowska, ambasadorka Kampanii Nie hejtuję - motywuję, która wspólnie z Iloną Adamską podjęła temat hejtu, z jakim mierzą się dzieci, młodzież i dorośli – w szkole, internecie czy codziennym życiu. Obie panie podkreśliły, że hejt często wynika z braku samoakceptacji i miłości do siebie, a droga do jego przezwyciężenia prowadzi przez wzmacnianie poczucia własnej wartości, rozwój osobisty i budowanie zdrowych relacji z otoczeniem.
Kampania NIE HEJTUJĘ-MOTYWUJĘ od lat przypomina, jak ważne jest piętnowanie negatywnych zjawisk w przestrzeni publicznej i edukowanie społeczeństwa na temat wpływu słów, które piszemy i wypowiadamy.
Właśnie takie wydarzenia, jak premiera książki „Bez pudru”, stają się idealnym momentem, by przypomnieć, że szczerość wobec siebie i innych, odwaga w wyrażaniu emocji oraz wsparcie otoczenia mogą stać się skuteczną tarczą przed hejtem.
Książka „Bez pudru” jest dostępna zarówno w wersji papierowej na www.ikmag.pl/sklep, jak i jako e-book na pwn.pl oraz empik.com.
To lektura, która nie tylko inspiruje, ale także uczy, jak walczyć z trudnościami w duchu akceptacji i miłości wobec siebie.
fot. Piotr Wroniewicz

